BEKİR DUVARCI, SEÇİMİ KAYBETTİ

30 yılı aşkın süredir Konya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığını yapan Bekir Duvarcı, 2 dönemdir kendisinin yerine başkanlığa aday olan Kemal Can tarafından sonunda tahtından indirildi..

08 Ocak 2010 Cuma 19:35 < GÜNCEL
Konya Şoför, Nakliyeci ve Otomobilciler Odası’nın Olağan Genel Kurulu’nda iki isim başkanlık için yarıştı. Taksi dolmuşların kentte faaliyet gösterip gösteremeyeceğinin tartışma konusu olduğu genel kurul sonunda yapılan seçimi ise Bekir Duvarcı kaybettii. Konya Şoför, Nakliyeci ve Otomobilciler Odası’nın yeni başkanı Kemal Can oldu.
Konya Şoför Nakliyeci ve Otomobilciler Odasının Olağan Genel Kurulu yapıldı. Oluşturulan divanın ardından söz alan odanın mevcut başkanı Bekir Duvarcı, 4 yıllık süreçte ulaştırma bakanlığıyla sürekli iletişim halinde olarak mesleklerine dair önemli adımlar attıklarını vurguladı.

Faaliyet ve denetim raporlarının ardından 4 yıllık gelir ve gider tabloları okundu. Genel Kurulda ayrıca oda üyelerine de söz verilerek mesleklerine ve odaya dair sorunları görüşüldü. Daha sonra söz alan Başkan Adayı Kemal Can, Konya’da taksi dolmuşların hayata geçirilebileceğini ve seçilmeleri halinde bunu gerçekleştireceklerini kaydetti.
 
Başkan Bekir Duvarcı ise birçok ilde dolmuşları kaldırmaya dair düşünce olduğunu ve taksi dolmuşların Konya’da faaliyet göstermesinin çok kolay bir karar olmadığını ifade etti. Daha sonra iki ismin yönetim ve denetim kurulu listeleri divana sunuldu.
 
Oy kullanma işlemleri başladı ancak başkan adayı Kemal Can’ın gizli oylama kurallarına aykırı hareket edildiğine dair itirazları sonrası tartışmalar yaşandı. Yapılan seçim sonrasında oylardan 457’sini alan Kemal Can, odanın yeni başkanı olurken Bekir Duvarcı ise 387 oy aldı.
 
 
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Süper Lig
1.Lig
DÖVİZ KURLARI
USD 2.9525     EURO 3.3297     IMKB 77657     ALTIN 127,006    
KONYA ⇓
İmsak 04:56
Güneş 06:20
Öğle 12:54
İkindi 16:27
Akşam 19:16
Yatsı 20:34
24°KONYA     Aktif Anket Yok...